O Fundacji

baner podłużny

Fundacja Wspomagania Rozwoju Dzieci “Papilio Dzieciom” powstała z myślą o dzieciach i rodzicach, którzy korzystają z wielospecjalistycznej terapii, która wymaga nakładu sporych środków finansowych.

Wspomaganie rozwoju dzieci niepełnosprawnych, dzieci zagrożonych nieprawidłowym rozwojem jest niezwykle istotne dla ich przyszłego funkcjonowania. Jest konieczne i niezbędne, a niestety w naszej dotychczasowej praktyce spotykamy wiele rodzin, które nie mogą podjąć właściwych działań ze względów finansowych.

Dotyczy to również wielu dzieci z trudnościami szkolnymi, które poddane często krótkotrwałej terapii uzupełniają braki, uczą się skutecznych sposobów uczenia się, pokonują problemy. Dzięki temu zmienia się ich samoocena, lepiej funkcjonują emocjonalnie i społecznie. Im też potrzebna jest pomoc.

Będziemy także wspierać rodziny, korzystające z pomocy psychologicznej – będziemy promować ogromną potrzebę tego typu działań i pomagać finansowo dzieciom korzystającym z zajęć z psychologiem.

Będziemy starać się zdobywać środki finansowe, aby realizować nasze zamierzenia. Liczymy na osoby, które dzieląc się własnymi dobrami materialnymi pomogą dzieciakom za pośrednictwem naszej Fundacji.

projekt kamizelki